PNWORCA Winter Series 2010
RACE 2 - Wakinikona, Lake Union, WA January 30, 2010 |
Overall | Paddler(s) | Division | Division Place | Time |
1 | Gabe Newton | Surfski Men's Open | 1 | 51:00 |
2 | Jakub Koika | Kayak Men's Open | 1 | 51:01 |
3 | Peter Turcan | K-1 Men's Sr Master | 1 | 52:25 |
4 | Chris Dobrovolny | Surfski Men's Master | 1 | 52:26 |
5 | Dave Anderson / Will Anderson | OC-2 Men's Master | 1 | 52:27 |
6 | Lance Kahn / Geoff Briggs | OC-2 Men's Golden Master | 1 | 54:12 |
7 | Peter Wells / Mike Lee | OC-2 Men's Master | 2 | 54:24 |
8 | Steven Jones | K-1 Men's Open | 1 | 54:35 |
9 | Alan Goto | OC-1 Men's Open | 1 | 54:39 |
10 | Mike Gregroy | Surfski Men's Sr Master | 1 | 55:46 |
11 | Shane Martin | Surfski Men's Open | 2 | 55:58 |
12 | Tim Overland | Surfski Men's Open | 3 | 56:42 |
13 | Micheal Parks | Surfski Men's Sr Master | 2 | 56:58 |
14 | Vern Heikkila / Jeff Wong | OC-2 Men's Sr Master | 2 | 57:25 |
15 | Mulu Tapasa / Heidi McCauley | OC-2 Mixed Open | 1 | 57:48 |
16 | Yevgeniy Nikhoylou | Flatwater Canoe Men's Open | 1 | 57:50 |
17 | Doug Miyata / Sabine Jessel | OC-2 Mixed Master | 1 | 58:03 |
18 | Doug Nichols | OC-1 Men's Sr Master | 1 | 58:03 |
19 | Laura Ricker / Lori Jorjenson | OC-2 Women's Open | 1 | 58:20 |
20 | Rob Reynolds / Jason Oda | OC-2 Men's Open | 1 | 58:22 |
21 | Sherri Gassuto | Surfski Women's Sr Master | 2 | 58:25 |
22 | Brady Guinn | OC-1 Men's Open | 2 | 59:20 |
23 | Kamini Jain | OC-1 Women's Open | 1 | 59:54 |
24 | Anne Browning | Surfski Women's Open | 1 | 1:00:37 |
25 | Jim Schulz | Surfski Men's Sr Master | 3 | 1:01:28 |
26 | Ken Kroeger | OC-1 Men's Open | 3 | 1:01:43 |
27 | Peter Forand | OC-1 Men's Kapuna Master | 1 | 1:02:11 |
28 | Michael VanDorwater | OC-1 Men's Master | 1 | 1:02:43 |
29 | Bob Stewart | OC-1 Men's Kapuna Master | 2 | 1:02:49 |
30 | Jordan Kahn | OC-1 Men's Open | 4 | 1:02:57 |
31 | Brian Page | Surfski Men's Master | 2 | 1:03:11 |
32 | Kevin McHugh | OC-1 Men's Open | 5 | 1:03:21 |
33 | Craig Holt | OC-1 Men's Kapuna Master | 3 | 1:03:24 |
34 | John Flynn | Surfski Men's Master | 3 | 1:03:47 |
35 | Bob McBeath / Ann Thistle | OC-2 Mixed Golden Master | 1 | 1:03:53 |
36 | Steve Pietila | OC-1 Men's Sr Master | 2 | 1:04:02 |
37 | Gordon Martinez | OC-1 Men's Master | 2 | 1:04:05 |
38 | Boy Chun Fook | OC-1 Men's Sr Master | 3 | 1:04:56 |
39 | Scott Moody | OC-1 Men's Sr Master | 4 | 1:04:57 |
40 | Frank Harrison | OC-1 Men's Golden Master | 1 | 1:04:58 |
41 | Shane Baker | OC-1 Men's Kapuna Master | 4 | 1:04:59 |
42 | Joe Kaftan | Kayak Men's Master | 1 | 1:05:07 |
43 | Pete Wylie | Surfski Men's Kapuna Master | 1 | 1:05:25 |
44 | Kimberley Amundson | OC-1 Women's Open | 2 | 1:05:43 |
45 | Ernie Wong | OC-1 Men's Master | 3 | 1:05:55 |
46 | Carin Rittby-Kane / Julie Pietila | OC-2 Women's Sr Master | 1 | 1:05:57 |
47 | Linda Warren | OC-1 Women's Master | 1 | 1:06:20 |
48 | Travis Burns | OC-1 Men's Open | 6 | 1:06:46 |
49 | Clement Corbiell | OC-1 Men's Sr Master | 5 | 1:06:48 |
50 | Torey Browne | OC-1 Women's Sr Master | 1 | 1:07:17 |
51 | Troy Nishikawa | OC-1 Men's Master | 4 | 1:07:34 |
52 | Russ Woosley | OC-1 Men's Sr Master | 6 | 1:07:57 |
53 | Mignon Fontenelle | OC-1 Women's Open | 3 | 1:08:06 |
54 | Brenda Nipp | OC-1 Women's Novice | 1 | 1:08:41 |
55 | Will Stiles | OC-1 Men's Golden Master | 2 | 1:09:40 |
56 | Hawk Conrad | OC-1 Men's Sr Master | 7 | 1:09:53 |
57 | Beau Whitehead | SUP Men's Open | 1 | 1:10:53 |
58 | Daniel Prince | OC-1 Men's Master | 5 | 1:11:19 |
59 | Jacqueline McAra | OC-1 Women's Open | 4 | 1:11:31 |
60 | Lalo Melendez | OC-1 Men's Kapuna Master | 5 | 1:11:40 |
61 | Leslie Dale / Barbara Cobb | OC-2 Women's Golden Master | 1 | 1:11:48 |
62 | Larry Mooney | OC-1 Men's Kapuna Master | 6 | 1:12:58 |
63 | Thomas Nielsen / Lise Gluser | OC-2 Mixed Master | 2 | 1:12:18 |
64 | Darrell Bednark | Other Men's Sr Master | 1 | 1:12:37 |
65 | Meg Kelly | Surfski Women's Master | 1 | 1:12:40 |
66 | Donald Kiesling | Paddleboard Men's Open | 1 | 1:12:51 |
67 | Stan Dahlin | OC-1 Men's Kapuna Master | 7 | 1:12:57 |
68 | Wendy Carter | OC-1 Women's Master | 2 | 1:13:07 |
69 | John Mitchell | OC-1 Men's Kapuna Master | 8 | 1:13:08 |
70 | Cathy Eason | OC-1 Women's Master | 3 | 1:16:14 |
71 | John McCarthy | OC-1 Men's Kapuna Master | 9 | 1:17:27 |
72 | Dione Kadolph-Ry | OC-1 Women's Golden Master | 1 | 1:18:30 |
73 | Melissa Swanson | OC-1 Women's Master | 4 | 1:20:45 |
74 | Paul Haskins | SUP Men's Master | 1 | 1:21:15 |
75 | Laurie Aardal | OC-1 Women's Sr Master | 2 | 1:21:40 |
76 | Rives Hassell-Corbiell | OC-1 Women's Golden Master | 2 | 1:22:17 |
77 | Tanja Reiners | OC-1 Women's Novice | 2 | 1:23:34 |
78 | Cris Trimble | OC-1 Women's Sr Master | 3 | 1:24:15 |
79 | Li Ma | Kayak Women's Novice | 1 | 1:25:42 |
80 | Greg Gilbert | SUP Men's Master | 2 | 1:27:45 |
81 | Vanessa Turcan / A. Turcan | Rec OC2 Mixed Open | 1 | 1:30:15 |
Home || Races || Pictures || Links || News || Location
Contact: Jericho |