PNWORCA Winter Series 2010
RACE 5 - Kai Ikaika, Portland OR March 13, 2010 | ||||
Overall | Paddler(s) | Division | Division Place | Time |
1 | Lance Kahn/Geoff Briggs | OC2 Mens Golden Master | 1 | 49:42 |
2 | Shane Martin | Surfski Mens Open | 1 | 49:45 |
3 | Justin Yee/James Jackman | OC2 Mens Open | 1 | 52:19 |
4 | Rob Magus | OC1 Mens Open | 1 | 52:28 |
5 | Joel Strimling | OC1 Mens Open | 2 | 52:44 |
6 | Laura Ricker/Lori J. | OC2 Women Open | 2 | 53:37 |
7 | Ina Talalemotu | Surfski Mens Open | 2 | 53:57 |
8 | Mulu Tapasa | OC1 Mens Open | 3 | 53:58 |
9 | Daryl Hogge | OC1 Mens Masters | 1 | 54:01 |
10 | Manny DeLeon/Lance Mamiya | OC2 Mens Open | 2 | 54:02 |
11 | Ken Kroeger | OC1 Mens Open | 4 | 54:09 |
12 | Michael VanDerwater | OC1 Mens Masters | 2 | 54:29 |
13 | Jason VanCleve | OC1 Mens Novice | 1 | 54:54 |
14 | Brian Itami/Heidi McCauley | OC2 Mixed Open | 1 | 55:04 |
15 | Pete Wylie | Surfski Mens Kupuna | 1 | 55:48 |
16 | Bob Stewart | OC1 Mens Kupuna | 1 | 56:21 |
17 | Del Scharffenberg/Erik Scharffenberg | Rec Canoe Mens Masters | 1 | 56:39 |
18 | Bob McBeath/Ann Thistle | OC2 Mixed Golden Master | 1 | 56:55 |
19 | Boy Chun Fook | OC1 Mens Sr Master | 1 | 57:00 |
20 | Larry Porter | OC1 Mens Sr Master | 2 | 57:03 |
21 | Craig Holt | OC1 Mens Kupuna | 2 | 57:15 |
22 | Trevor Hay/Mike Benowitz | OC2 Mens Masters | 1 | 58:17 |
23 | Sam Mulder | Surfski Mens Open | 3 | 59:08 |
24 | Marti Traver | OC1 Mens Golden Master | 1 | 59:11 |
25 | Ernie Wong | OC1 Mens Masters | 3 | 59:21 |
26 | Travis Burns | OC1 Mens Open | 5 | 59:31 |
27 | Brenda Nipp | OC1 Womens Novice | 1 | 60:10 |
28 | Linda Warren | OC1 Womens Masters | 1 | 60:15 |
29 | Torey Browne | OC1 Womens Sr Master | 1 | 60:17 |
30 | Clement Corbiell | OC1 Mens Sr Master | 3 | 60:20 |
31 | Russ Woosley | OC1 Mens Sr Master | 4 | 60:22 |
32 | Hawk Conrad | OC1 Mens Sr Master | 5 | 60:57 |
33 | Dan Prince | OC1 Mens Sr Master | 6 | 61:27 |
34 | Mignon Fontenelle | OC1 Women Open | 1 | 61:37 |
35 | Carin Kane/Barb Cobb | OC2 Women Golden Master | 1 | 63:07 |
36 | Bill Forsythe | OC1 Mens Golden Master | 2 | 63:15 |
37 | Tau Porter | OC1 Mens Open | 6 | 64:32 |
38 | Darrell Bednark | Paddle Board Mens Sr Master | 1 | 64:36 |
39 | Rhonda Bintliff | OC1 Womens Masters | 2 | 65:05 |
40 | Wendy Carter | OC1 Womens Masters | 3 | 65:36 |
41 | Donald Kiesling | Paddle Board Mens Open | 1 | 66:27 |
42 | Robert/Fran | OC2 Mens Masters | 2 | 67:08 |
43 | Tom Achor | OC1 Mens Masters | 4 | 67:58 |
44 | Liz Nelson | OC1 Womens Open | 2 | 68:07 |
45 | Carolyn Stewart | OC1 Womens Kupuna | 1 | 69:46 |
46 | Richard Laferrier | OC1 Mens Masters | 5 | 69:55 |
47 | Diane Kadolph Ray | OC1 Womens Golden Master | 2 | 70:19 |
48 | Rick Graves | SUP Mens Masters | 1 | 70:28 |
49 | Matt Long | Paddle Board Mens Open | 2 | 70:45 |
50 | Jim Songer | OC1 Mens Sr Master | 7 | 71:05 |
51 | Cris Trimble | OC1 Womens Sr Master | 2 | 71:21 |
52 | Tanja Reiners | OC1 Womens Novice | 2 | 72:18 |
53 | Rives Hassell-Corbiell | OC1 Women Golden Master | 1 | 75:56 |
54 | Mark Ribkoff | SUP Mens Masters | 2 | 81:31 |
Jason Tedrow/Tin Vu | OC2 Mens Open 3 | broken ama | DNF |
Home || Races || Pictures || Links || News || Location
Contact: Jericho |