Fort Langley Fall River Run - October 29, 2016 - Race Results
Hosted by: Fort Langley Canoe Club | |||||||||
Overall | Paddler(s) | Club | Division | Div. Place | Time | ||||
1 | Allison O'Beirne / Derek O'Beirne | NCKC | OC2 Mixed Senior Masters | 1 | 49:43 | ||||
2 | Doug Thomas | Pacific Reach | OC1 Men's Masters | 1 | 51:20 | ||||
3 | Frank Burns | Harrison | OC1 Men's Senior Masters | 1 | 51:55 | ||||
4 | Tamas Mihalyi | Gibsons | OC1 Men's Masters | 2 | 52:04 | ||||
5 | Rob Varnel | Pacific Reach | OC1 Men's Senior Masters | 2 | 52:29 | ||||
6 | Paul Kendal | Fort Langley Canoe Club | OC1 Men's Masters | 3 | 53:18 | ||||
7 | Doug Kazakoff | Fort Langley Canoe Club | OC1 Men's Kupuna | 1 | 53:33 | ||||
8 | Greg Kohlruss | Fraser Valley DBC | OC1 Men's Senior Masters | 3 | 54:08 | ||||
9 | Ladonne Wagner / Monique Gratix | Fraser Valley DBC | OC2 Women's Masters | 1 | 54:49 | ||||
10 | Ansley Evans | Fort Langley Canoe Club | OC1 Men's Golden Masters | 1 | 55:03 | ||||
11 | Lane Gehman | Fraser Valley DBC | OC1 Men's Senior Masters | 4 | 55:36 | ||||
12 | Aaron Loney | Fraser Valley DBC | OC1 Men's Novice | 1 | 55:48 | ||||
13 | Scott Borle | Fraser Valley DBC | OC1 Men's Masters | 4 | 52:22 | ||||
14 | Adam Balfour | Fraser Valley DBC | OC1 Men's Masters | 5 | 52:25 | ||||
15 | Andrea Kwong / Susan Mott | False Creek Racing Canoe Club | Marathon Canoe Women's Masters | 1 | 56:53 | ||||
16 | Adrianna Mossinkoff | Fraser Valley DBC | OC1 Women's Masters | 1 | 57:50 | ||||
17 | Bruce Davidson | False Creek Racing Canoe Club | OC1 Men's Golden Masters | 2 | 57:59 | ||||
18 | Ann Mohs | Fort Langley Canoe Club | OC1 Women's Golden Masters | 1 | 58:00 | ||||
19 | Eric Fryer | Fraser Valley DBC | OC1 Men's Golden Masters | 3 | 58:32 | ||||
20 | Jim Wilson | Fort Langley Canoe Club | OC1 Men's Masters | 6 | 59:08 | ||||
21 | Josh Pharand | Fraser Valley DBC | OC1 Men's Novice | 2 | 1:00:01 | ||||
22 | Kevin Aut | Unaffiliated | Wood Ocean kayak Men's Senior Masters | 1 | 1:00:30 | ||||
23 | Cheryl Bublitz | Fort Langley Canoe Club | OC1 Women's Golden Masters | 2 | 1:02:05 | ||||
24 | Alison Wilkins | Fort Langley Canoe Club | OC1 Women's Golden Masters | 3 | 1:05:38 | ||||
25 | Krisztina Harasztosi | Unaffiliated | V1 Women's Masters | 1 | 1:06:00 | ||||
26 | Jean Black | Fort Langley Canoe Club | OC1 Women's Masters | 3 | 1:06:49 | ||||
27 | Sue Hillier | Fort Langley Canoe Club | OC1 Women's Golden Masters | 4 | 1:09:01 | ||||
28 | Caryn Kohlruss | Fraser Valley DBC | OC1 Women's Novice | 1 | 1:09:09 | ||||
29 | Audrey Milne | Fort Langley Canoe Club | OC1 Women's Masters | 5 | 1:17:07 | ||||
30 | Leila Jensen | Fraser Valley DBC | Ocean Kayak Women's Novice | - | - | ||||
31 | Mary Stewart | Fraser Valley DBC | Ocean Kayak Women's Novice | - | - |
Home || Races || Membership || Practices || Location
Contact: Jericho |