PNWORCA Winter Series 2019 - Race 3 Results February 2, 2019 ~ Race hosted by: Mountain Home Canoe Club, OR | ||||
Long Course | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Russel Peart | SUP 14 Men Masters 40-49 | 1 | 0:48:32 |
2 | Andrew Mcewan | Surfski Men Open 19-39 | 1 | 0:49:36 |
3 | Leif Anderson | Surfski Men Open 19-39 | 2 | 0:55:22 |
4 | Erik Scharffenberg | OC-1 Men Open 19-39 | 1 | 0:55:45 |
5 | Carmen Bevan, Mike Bernemann | OC-2 Women Masters 40+ | 1 | 0:56:56 |
6 | Aimee Edwards, Kelsey Siddall | OC-2 Women Open | 1 | 0:57:06 |
7 | Greg Mares | V1 Men Open 19-39 | 1 | 0:58:21 |
8 | Rick Rother | Surfski Men Sr. Masters 50+ | 1 | 0:59:25 |
9 | Bob Rueter | SUP 14 Men Golden Masters 60+ | 1 | 0:59:50 |
10 | Heather Fisher, Lee Fok | OC-2 Mixed Open | 1 | 1:00:55 |
11 | Geoff Briggs, Barb Schleiger | OC-2 Men Masters 40+ | 1 | 1:01:14 |
12 | Walt Woolf | OC-1 Men Sr. Masters 50+ | 1 | 1:01:33 |
13 | Gordon Martinez | V1 Men Sr. Masters 50+ | 1 | 1:01:39 |
14 | David Oreiro, Robert Keliinoi | OC-2 Men Masters 40+ | 2 | 1:02:03 |
15 | Steven Pietila | OC-1 Men Golden Masters 60+ | 1 | 1:02:31 |
16 | Fay Tong, Lon Kincannon | OC-2 Mixed Masters 40+ | 1 | 1:03:54 |
17 | Lori Laws, Daniel Rohlf | OC-2 Men Masters 40+ | 2 | 1:04:34 |
18 | Carin Ritby-kane, Joan Martocello | OC-2 Women Masters 40+ | 1 | 1:04:47 |
19 | Brian Flannelly | OC-1 Men Golden Masters 60+ | 2 | 1:05:02 |
20 | Kate Kauffman | OC-1 Women Open 19-39 | 1 | 1:05:03 |
21 | Jeremy Siddall | OC-1 Men Masters 40-49 | 1 | 1:05:24 |
22 | Paul Martin | OC-1 Men Sr. Masters 50+ | 2 | 1:05:31 |
23 | Kelley Davis | Surfski Women Sr. Masters 50+ | 1 | 1:07:21 |
24 | Denis Filimonop | OC-1 Men Masters 40-49 | 2 | 1:07:26 |
25 | Emma Kane, Andria Joseph | OC-2 Women Open | 1 | 1:08:18 |
26 | Wayne Robson | OC-1 Men Sr. Masters 50+ | 3 | 1:08:20 |
27 | Russ Woosley | OC-1 Men Golden Masters 60+ | 3 | 1:08:34 |
28 | Anne Renaud-wilkinson, Craig Holt | OC-2 Women Masters 40+ | 2 | 1:09:34 |
29 | Nathan Vox | OC-1 Men Open 19-39 | 2 | 1:09:57 |
30 | Willa Johann | OC-1 Women Open 19-39 | 2 | 1:10:12 |
31 | G- Galves | V1 Men Sr. Masters 50+ | 2 | 1:10:18 |
32 | Terence Chong | OC-1 Men Open 19-39 | 3 | 1:10:27 |
33 | Kristin Pfandler | OC-1 Women Open 19-39 | 3 | 1:11:13 |
34 | Boy Chun Fook | OC-1 Men Sr. Masters 50+ | 4 | 1:11:14 |
35 | Bren Trask, Alexis Champagne | OC-2 Women Masters 40+ | 3 | 1:12:16 |
36 | Adam Becenti | OC-1 Men Novice | 1 | 1:12:18 |
37 | Stacey Castleberry | Surfski Women Sr. Masters 50+ | 1 | 1:13:23 |
38 | Kathy Rush, Susan Long | OC-2 Women Masters 40+ | 4 | 1:14:24 |
39 | Mary Harmon | Surfski Women Sr. Masters 50+ | 2 | 1:15:22 |
40 | Jill Metz | OC-1 Women Sr. Masters 50+ | 1 | 1:17:55 |
41 | Anita Stacey | OC-1 Women Masters 40-49 | 1 | 1:20:09 |
Short Course | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
1 | Bodie Von Allmen | SUP Stock 14 Men Open | 1 | 0:44:20 |
2 | Dan Gavere | SUP Stock 14 Men Open | 2 | 0:47:43 |
3 | Dan Bodell | OC-1 Men Novice | 1 | 0:56:39 |
4 | Kim Rueter | SUP Stock 14 Women Open | 1 | 0:59:53 |
5 | Corey Von Allmen | SUP Stock 14 Men Open | 3 | 1:01:53 |
6 | Dan Kogan | SUP Stock 14 Men Open | 4 | 1:03:05 |
7 | Oscar Maciel | SUP Stock 14 Men Open | 5 | 1:08:14 |
Home || Races || Membership || Practices || Location
Contact: Jericho |