PNWORCA Winter Series Final Race #7 March 26, 2022 ~ Race hosted by: Sail Sand Point | ||||
Place | Paddler(s) | Division | Div. Place | Time |
Short Course | ||||
1 | Jacob Roberts | OC1-M | 1 | 46:20.9 |
2 | John Murillo / Linda Murillo | OC2-Mx | 1 | 48:55.5 |
3 | Juliana Acuna / Corey Siler | OC2-Mx | 2 | 51:22.5 |
4 | Jacob Sando | OC1-M | 2 | 52:56.1 |
Long Course | ||||
1 | Jonas Ecker | SS1-M | 1 | 1:05:14.8 |
2 | Aaron Small | SS1-M | 2 | 1:05:16.4 |
3 | Greg Barton | SS1-M | 3 | 1:05:41.0 |
4 | Kevin O / Jeff M / Paul C | SS3-M | 1 | 1:05:44.2 |
5 | Wilson Reavley | SS1-M | 4 | 1:11:14.1 |
6 | Egor Klevak | SS1-M | 5 | 1:11:16.7 |
7 | Don Kiesling | SS1-M | 6 | 1:12:28.4 |
8 | Ivan Medvedev | SS1-M | 7 | 1:13:07.1 |
9 | Jim Foti / Castle Foti | OC2-M | 1 | 1:14:37.4 |
10 | Darian Hildreth | OC1-M | 1 | 1:16:01.6 |
11 | Chris Baker / Csaba Kutrovics | OC2-M | 2 | 1:16:05.4 |
12 | Alan Lipp | SS1-M | 8 | 1:16:09.0 |
13 | Brian Kummer | SS1-M | 9 | 1:17:31.7 |
14 | Robbie Magus | V1-M | 1 | 1:17:36.2 |
15 | Beau Whitehead | OC1-M | 2 | 1:17:57.8 |
16 | Minnie Fontenelle / Patrick Hwang | OC2-Mx | 1 | 1:21:22.6 |
17 | Boy Chun Fook / Gordon Martinez | OC2-M | 3 | 1:22:08.5 |
18 | Gretchen Gill / James Clapp | OC2-Mx | 2 | 1:23:06.4 |
19 | Jason Park / Drea Park | OC2-Mx | 3 | 1:24:38.7 |
20 | Kevin Cowan | OC1-M | 3 | 1:28:35.1 |
21 | Traci Cole | SS1-F | 1 | 1:28:50.0 |
22 | Brian Flannelly | OC1-M | 4 | 1:28:58.7 |
23 | Len Duncan | OC1-M | 5 | 1:29:02.0 |
24 | Charlie Butt | OC1-M | 6 | 1:29:05.0 |
25 | Ryan Woolbright / Rebecca Woolbright | OC2-Mx | 4 | 1:29:30.9 |
26 | David Bentz | SS1-M | 10 | 1:29:50.5 |
27 | Faye Tong / Lon Kincannon | OC2-Mx | 5 | 1:30:37.5 |
28 | Paul Martin | OC1-M | 7 | 1:31:27.3 |
29 | Rick Frasier | OC1-M | 8 | 1:31:43.3 |
30 | Wayne Robson | OC1-M | 9 | 1:32:13.2 |
31 | Doug Miyata | V1-M | 2 | 1:33:14.0 |
32 | Dave Oreiro | OC1-M | 10 | 1:34:07.5 |
33 | Ivan Pinzon | OC1-M | 11 | 1:34:41.5 |
34 | Fraser Shilling | OC1-M | 12 | 1:35:33.8 |
35 | Makoto Tsukigase | OC1-U16 | 1 | 1:35:40.3 |
36 | Tenar Hall | SS1-F | 2 | 1:36:56.1 |
37 | Russ Woosley | OC1-M | 13 | 1:39:05.9 |
38 | Christian Oliver | SUP-M | 1 | 1:39:13.3 |
39 | Nick Papa | SUP-M | 2 | 1:39:22.1 |
40 | Brown Fihaki | SUP-M | 3 | 1:40:00.3 |
41 | John Richardson | OC1-M | 14 | 1:40:05.6 |
42 | Graeme Galves | V1-M | 3 | 1:41:10.9 |
43 | Jay Ruffo | SUP-M | 4 | 1:41:23.7 |
44 | Kelli Arbey | OC1-F | 1 | 1:41:58.5 |
45 | Masato Tsukigase | OC1-U16 | 2 | 1:42:31.6 |
46 | Matthew Mar | OC1-M | 15 | 1:42:40.9 |
47 | Elizabeth Arnold | OC1-F | 2 | 1:45:15.6 |
48 | Ben Koltz | SUP-M | 5 | 2:00:05.7 |
Home || Races || Membership || Practices || Location
Contact: Jericho |